19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

Gençlik Haftası boyunca devam eden çeşitli sportif yarışmalar ve kültürel etkinlikler, Gençlik yürüyüşü ve Fener Alayı ile devam etti.

19 Mayıs Pazar sabahı 09.00' da yapılan Çelenk koyma töreninde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Adil Tunç Atatürk anıtına çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından saat 11.00 de Atatürk Kapalı Spor Salonunda kutlama programına geçildi. Reyhanlı'daki saldırı nedeniyle müzikli gösteri programlarının iptal edilmesinden dolayı, program İstiklal Marşı, gençlik adına konuşma, İlçe Kaymakamına Bayrak ve Çiçek Takdimi, Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi, Gençliğin Ata'ya cevabı, şiirler, sportif müsabakalarda dereceye girenlere Ödül Töreni, Öğrenci ve Spor Kulüplerinin Gösterileri ve halk oyunları olarak değiştirildi.

İstiklal Marşının ardından, Amatör Spor Kulüpleri adına iki sporcu Genç, İlçe Kaymakamı Cahit Işık'a çiçek ve Bayrak takdim ettiler. Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi Celal Bayar Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Taştekin tarafından okundu. Gençliğin ATA'ya cevabı Celal Bayar Anadolu Lisesi öğrencisi Erdinç Gürkaş tarafından tüm okulları öğrencileri tarafından tekrar edilerek okundu. Celal Bayar Anadolu Lisesi müzik öğretmeni Metin Yeşildal yönetiminde okunan Gençlik Marşı'nın ardından ödül törenine geçildi.

İlçe genelinde yapılan şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrenciler ile takım sporlarında il derecesi yapan okullarımızdan Gemlik Kız Teknik ve Meslek Lisesi ile Anadolu İmam Hatip Lisesi takım kaptanlarına ödüllerini ilçe Kaymakamı Cahit Işık ödüllerini verdi. Gemlik Kaymakamı Cahit Işık kısa bir konuşma yaparak; 'Reyhanlı'daki saldırı nedeni ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı programında yer alan eğlence ve konserleri iptal ettik. Orada matem varken burada eğlenemezdik. Ancak büyük Atatürk'ün hedef gösterdiği gibi Yurtta ve Dünyada barışın, huzurun hakim olacağı zamanlar yakındır. O zaman milletçe hep birlikte bayramları daha coşkulu bir şekilde kutlayacağız. Çeşitli yarışmalara katılarak, ulusal çapta başarılara imza atan gençlerimizi tebrik ediyorum, bayramınız kutlu olsun.'dedi.

Ödül töreninde branşlara göre, Kız- Erkek FUTSAL branşında dereceye giren,1. Kız Teknik ve Meslek Lisesi, 2.Gemlik Lisesi, 3. Ticaret Meslek Lisesi ve Erkeklerde 1. Celal Bayar Anadolu Lisesi, 2. ATL ve EML ve 3. Gemlik Lisesi'ne Ödüllerini Askeri Veteriner Okulu Eğitim Merkezi Komutanı Piyade Albay Coşar Çelik verdi.

Kız Erkek Voleybol branşında dereceye giren, 1. Kız Teknik ve Meslek Lisesi, 2. Gemlik Lisesi, 3. Ticaret Meslek Lisesi ve Erkeklerde 1. Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2. ATL ve EML ve 3. Gemlik Lisesi ödüllerini Belediye Başkan Vekili Refik Yılmaz verdi.

Masa Tenisi Kız- Erkek branşında dereceye giren 1.Gemlik Lisesi, 2. Anadolu İmam Hatip lisesi, Celal Bayar Anadolu Lisesi, Erkeklerde 1. Hisar Anadolu Lisesi, 2. Celal Bayar Anadolu Lisesi ve 3. ATL ve EML'ne ödüllerini Uludağ Üniversitesi Yerleşke Müdürü Prof. Dr. İlhan Turgut verdi.

Ferdi branşlarda Karate dalında Dünya, Türkiye ve İl derecesi yapan öğrencilere ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen verirken, Ferdi Judo dalında Türkiye ve İl'de dereceye giren öğrencilere ödüllerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Adil Tunç verdi. Son olarak Güreş ve Yüzme dalında ilde dereceye giren öğrencilere ödüllerini İlçe Emniyet Müdürü Kenan Kerdiğe verdi. Ödüllerden sonra, Spor Kulüplerinin ve öğrencilerin katıldığı, Dojo, zeytin Spor, Gücüm Spor Karate, Judo ve Tekvando gösterileri yer aldı. Daha sora, Celal Bayar Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibinin hazırladığı folklor gösterilerinin ardından kutlama programı sona erdi.