19 MAYIS COŞKUSU
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Gemlik’te coşkuyla kutlandı. Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürü tarafından Atatürk Anıtına Çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törenler 15 Temmuz Demokrasi Meydanında yapılan çeşitli etkinliklerle devam etti.
Garnizon Komutan Vekili Veteriner Albay Aziz Sevimli, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Barış Bozkurt, İlçe Emniyet Müdürü Cafer Gündoğdu, İlçe Yazı İşleri Müdürü İbrahim AY, Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Abdurrahman Dağlar yapılan sportif karşılaşmalarında dereceye giren öğrencilere madalya ve kupalarını takdim ettiler. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Abdurrahman Dağlar, Gemlik ilçesinin binlerce gencin spor yapma imkanı bulduğu bir ilçe olduğunu belirterek, “İlk hedefimiz 2020 ve 2024 olimpiyatlarına milli sporcular yetiştirmektir” dedi. Atatürk’ün gençliğe hitabesi, şiirler ve kompozisyonların okunmasıyla devam eden törenlerde, Karate ve Tekvando gösterileri de büyük ilgi gördü.
Halk oyunları gösterileriyle devam eden bayram coşkusu, bayrak geçidi ile son buldu. Gece de fener alayı ve şenlik yürüyüşü tertiplendi.