5. OKUL PROTOKOLÜ YILFERT İLE İMZALANDI

Gemlik Belediyesi'nin girişimleri ve Hayırsever Kurum ve Kuruluşların katkılarıyla Gemlik'e okul kazandırma çalışmaları büyük başarılar elde ediyor. Ali Kütük, GEMPORT, RODA Limancılık ve BORUSAN A.Ş. den sonra YILFERT Gemlik Gübre Sanayi Anonim Şirketiyle de okul protokolü imzalandı. Valilik Heykel Binasında yapılan törene Bursa Valisi Şahabettin Harput, Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, Gemlik Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Sarı ve YILFERT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım katıldı.

Gemlik Hamidiye Mahallesi Endüstri Meslek Lisesi yanındaki 10 bin metrekarelik kapalı alana yapılacak olan 24 Derslikli Lojistik Meslek Lisesi, Bursa Bölgesinin de ilk lojistik okulu olacak. İnşasına kısa sürede başlanılacak olan Lojistik Meslek Lisesi bünyesinde 24 derslik, 10 idare birim, 4 laboratuvar, 1 kantin ve 1 çok amaçlı salon bulunacak. Ruhsat alınmasını müteakip bir yıl içinde tamamlanması planlanan okulun, Gemlik Yılfert Garip Yıldırım Lojistik Meslek Lisesi adıyla hizmet verecek. Protokol imza töreninde konuşan Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bursa'da olmayan okul türüne kavuşulacağını vurgulayarak, Türkiye'nin geleceğinin güvence altına alınması için eğitim ve öğretimin önemine dikkat çekti. Mehmet Yıldırım nezdinde eğitim ve öğretime yapılan yatırımları tebrik eden Vali Şahabettin Harput, Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz'ın da okul protokolleri imzalanmasında rekora koştuğunu söyledi. Bursa'da 22 Organize sanayi bölgesi olduğunu anlatan Vali Harput, Bursa'ya lojistik köy kazandırarak, para, zaman ve mekândan kâr sağlamayı hedeflediklerini, Bursa'nın ilk lojistik meslek lisesinin de bu konuya yönelik eğitim ve öğretim vereceğini kaydetti.

Yılfert A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım'da, Vali Şahabettin Harput ile 1995 yılında Kırıkkale Valisi iken tanıştıklarını hatırlatarak, o dönemde kömür rezervleri konusunda protokol imzaladıklarını, şimdi daha önemli bir hizmet için bir araya gelindiğini bildirdi. Bölgenin en büyük plotaj teknesini de hizmete soktuklarını ifade eden Mehmet Yıldırım, GEMPORT ve YILFERT rıhtımlarının da bölgenin en büyük ve en kapasiteli rıhtım ve limanı olacağını sözlerine ekledi. GEMPORT olarak Gemlik Lisesi'nin yeni binasının temel çalışmasına başladıklarını açıklayan Mehmet Yıldırım, 8 milyon liraya mal olacak lojistik meslek lisesinin, üç yanı denizlerle çevrili ülkemize lojistik alanında hizmet verecek insanlar yetiştireceğini vurguladı. Limanların kara, demir yolu ve hava bağlantılarına da işaret eden Mehmet Yıldırım, okuldan mezun olacak öğrencilerin iş ve istihdam konusunda da sıkıntı çekmeyeceklerini sözlerine ekledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar'da, Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz'ın katkılarına vurgu yaparak, Gemlik'in oldukça şanslı bir ilçe olduğunu anlattı. Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz'da, İlçede eğitim ve öğretime katkı koymayı devam ettirdiklerini belirterek, 'Çocuklarımız ve gençlerimiz geleceğimiz. Geleceğimize yatırım yapıyoruz. Evlatlarımızı daha modern ve daha güvenli okullarda okutmak en büyük hedefimiz. Gemlik'te derslik sıkıntısının çekilmemesi için çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Biz teşvik ediyoruz, hayırsever işadamlarımız, kurum ve kuruluşlarımız da sağ olsunlar bizleri kırmıyorlar. Gemlik'e hayırlı uğurlu olsun' dedi.

Gemlik Kaymakamı Cahit Işık; 'Gemliği bir basamak daha yukarıya taşıyacak bu okulu armağan eden ve bu mutluluğa ulaşılmasında katkısı olanlara müteşekkiriz.' Dedi.