9. GELENEKSEL OKUL ÖNCESİ ŞENLİKLERİ YAPILDI

He yıl İlçemizde düzenlenen okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen etkinlik, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okul öncesi eğitimi verilen özel ve resmi kurumlardan katılan 850 öğrenci ile Zübeyde Hanım Anaokulu koordinatörlüğünde 21 Mayıs Salı günü Gemlik Stadyumunda gerçekleştirildi.

Programa, Kaymakam Sn. Cahit IŞIK, Belediye Başkan V. Av. Sn. Refik YILMAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Mehmet ERCÜMEN, İlçe Emniyet Müdürü Sn. Kenan KERDİĞE şube müdürleri Burhan İNAN, Mehmet DURAN ve okul müdürleri katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ERCÜMEN; İlçemizde okul öncesi eğitiminde okullaşmanın %85-90 seviyesinde olduğunu, bu rakamın oldukça memnuniyet verici olduğunu ve ülkemiz ortalamasının çok üstünde ifade etti.

İlçe Kaymakamı Cahit IŞIK ise yaptığı konuşmada, velilerin okul öncesi çocukları eğitim ortamına kattıkları için son derece memnun olduğunu, bu imkânlardan bütün çocukların faydalanması gerektiğini, bu güzel etkinlikte katkısı olan tüm yönetici, öğretmen ve velilere teşekkür etti. Daha sonra öğrencilerle birlikte sunulan gösterileri takip eden Kaymakam, çocuklarla birlikte yapılan oyunları izledi. Öğleden sonraki şenliklerde ise, Belediye Başkan V. Av. Sn Refik YILMAZ çocuklara oyuncak dağıttı. Dağıtımın ardından çocuklar oyun parkurlarında eğlenirken, diğer taraftan da yiyecek stantlarını gezdiler. Okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması açısından büyük önem arz eden bu şenliklerin geleneksel hale gelmesi, okul öncesi eğitim ile ilgili farkındalığın artırılmasına büyük katkı sağladı.

Sabah ve öğle 2 oturum şeklinde gerçekleştirilen şenlikler, 19 okulun katılımı ile şölen havasında son buldu.