BUSMEK SERGİSİ AÇILDI

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (BUSMEK) Gemlik'te sergisini açtı. Sosyal Belediyecilik anlayışının yansımazı olduğu ifade edilen BUSMEK, kadınlara meslek edindirmenin yanı sıra sanatsal faaliyetlerde de destek veriyor.

Gemlik Dere boyunda bulunan binasındaki açılışa Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Bayazit, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muhsin Özlükurt, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Koçak, AKP Gemlik İlçe Başkanı Nejdet Yılmaz ve Busmek yetkilileri katıldı.

Açılışta konuşan Kaymakam Cahit ışık, Meslek edindirme kurslarının önemin değinerek özellikle bayanların mesleki açıdan gelişmelerini ve ekonomiye katkı sağlamalarının her açıdan kazanç olduğunun altını çizdi. Açılış Kurdelesi Kaymakam Cahit Işık, Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Bayazit, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muhsin Özlükurt, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Koçak ve AKP Gemlik İlçe Başkanı Nejdet Yılmaz tarafından yapılan sergi, Gemlik halkının da yoğun ilgisine sahne oldu.