GEMLİK HALK EĞİTİM MERKEZİ YILSONU SERGİ AÇILIŞI

Halk Eğitimi Merkezi tarafından 2012-2013 yılında açılan kursların yılsonu sergi açılışı ve belge dağıtım töreni 31.05.2013 tarihinde İlçe Kaymakamı Cahit Işık ve eşi Hanife Işık´ın katılımıyla gerçekleşti. Sergi açılışında İl Özel İdare Sekreteri Bilal Çelik ve eşi Ayşe Çelik, Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Bayazıt, Yaygın eğitime bakan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Ünal, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Kerdige, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen, Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, İlçe Halk Eğitim Merkez Müdürleri, Kurum ve Daire Müdürleri, Okul Müdürleri, Kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını Halk Eğitim Merkezi Müdiresi Rüveyde Kılıçlar Yaptı. Konuşmasında; Hayat Boyu Öğrenme düşüncesinden hareketle Gemlik Halk Eğitim Merkezinin bu öğretim yılında bu güne kadar 70 branşta, 354 kurs açarak; 5072 kadın, 2333 erkek kursiyer olmak üzere toplam 7405 kişiye eğitim verdiğini belirten Kılıçlar, ilklere öncülük yapan kurumun bu yıl, bir Halk Eğitim Kurumu olarak Gemici Eğitimi ve STCW(Denizde Güvenlik) Kursu başlatabilen tek Halk Eğitim olmanın haklı gururunu taşıdığını belirtti.İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen Halk Eğitim çalışmalarının önemine vurgu yaptı.

İlçe Kaymakamı Cahit Işık Halk Eğitim Merkezinin çok farklı alanlarda çalışmalar yaptığına; talep olması halinde her alan da kurs açabilecek bir yapılanma içerisinde olduğunu söyleyerek tüm kurum çalışanlarını tebrik etti. Sergi açılışında halk oyunları etkinlikleri ve giyim defilesi yapıldı. Kursiyerlere belgeleri dağıtıldı. Sergi gezilerek yıl boyunca yapılan çalışmalar incelendi. Sergi açılışında konuklara lokma ve ayran ikram edildi.