ÖĞRENME ŞENLİKLERİ İLGİ GÖRDÜ

Gemlik Halk Eğitim Merkezi, Gemlik Belediyesi ve Gemlik Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen öğrenme şenliklerinin açılışı Gemlik İskele Meydanında yapıldı. Açılışa Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen, Gemlik HEM Müdiresi Rüveyde Kılıçlar da katıldı. Gemlik halkı tarafından da yoğun ilgi gören öğrenme şenlikleri Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Lale Kemal Kılıç Okulu Öğrencilerinin Folklör oyunları, Halk Eğitim Merkezi Judo Öğrencilerinin gösterisi ile devam eden açılışta konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen, ilk olarak Eskişehir'de başlayan, Bursa'da devam eden öğrenme şenliklerini Gemlik'e taşıyanlara teşekkür etti.

Refik Yılmaz ''Öğrenmenin yaşı yoktur''

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz ''Öğrenmenin yaşı yoktur'' sözleri ile başlayan konuşmasında, öğrenme ile alakalı konuların çoğu defa müjdelendiğinin altını çizerek ''bu sıcak havaya gelenlerin azminden anlıyoruz ki Gemlik, öğrenmeye açık. Öğrenmeye kapalı olan toplumların bu gün düştüğü duruma bakarsak, durumumuz son derece sevindiricidir. Öğrenmeyi şenlik haline getiren herkese teşekkür ediyorum'' şeklinde sözlerini noktaladı.

Gemlik Kaymakamı Cahit Işık ise 'gerek nüfus, gerekse ekonomi olarak günden güne büyüyen ilçemizde illerle birlikte Hayat Boyu Öğrenme şenliğinin açılması bizleri mutlu etmiştir. Hayat zaten öğrenmektir. Öğrenmeyi bırakan, her gün kendini yenilemeyen insan, yaşı kaç olursa olsun aslında yaşamıyordur. Bilgi çağının gereği olarak hayat için gerekli olan birçok şeyi öğrenmek zorundayız.' dedi.

Konuşmalar sonrasında açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri, öğrenme şenliği kapsamında açılan stantları gezdiler. Ebru, ilk yardım, engelli kermesi gibi bazı stantlar yoğun ilgi gördü.