ŞAHİNYURDU KÖYÜNDE EL İŞİ SERGİSİ

İlçemiz Kaymakamı Cahit Işık, Gemlik Belediye Başkan Vekili Refik Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Encümen ve Köy Muhtarı ve Mütevelli Heyeti Şahinyurdu Köyünde düzenlenen iğne oyası ve kurdele nakışı sergisine katıldı.

Sergide köy hanımlarının yapmış olduğu iğne oyaları ve kurdela nakışları sergilendi. Kaymakam Cahit Işık yaptığı kısa konuşmasında 'Köyümüz coğrafi konum olarak çok güzel bir yerde, havası suyu çok temiz. Köyümüze geçtiğimiz yıl 2.kat asfalt çalışmaları yapıldı. Kış şartlarında tehlike arz eden birkaç viraj dışında problem kalmadı. Ayrıca yapılmakta olan mesire alanı, köye ayrı bir güzellik katacaktır. Üretilen bu el işlerinin sadece burada değil, gelişen teknolojiye ayak uydurarak internet ortamında Halk Eğitim ile işbirliği içinde satışını yapabilirsiniz. Anneler ve genç kızlar fedakârlık yaparak, bu güzel el işlerini meydana getirdiler. Bu serginin bu aşamaya gelmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.'' Dedi. Kaymakam IŞIK kurslarda başarılı olan bayanlara sertifikalarını takdim etti. Sergiye köy halkı yoğun ilgi ve katılım göstererek, duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Daha sonra misafirlere ikram da bulunuldu.

Kaymakam Işık, Belediye Başkan Vekili Refik Yılmaz, Köy Muhtarı ve Köy Mütevelli Heyeti ile birlikte köye yapılmakta olan otopark ve mesire alanı gezilerek, incelemelerde bulundular. Köyün içinden geçen ağır tonajlı kamyonlar asfaltı bozduğundan, köyün dışından geçebilecek alternatif yol için arazi kontrolü yapıldı. Bu esnada tarlada çayır biçmekte olan vatandaş ile sohbet edildi. Kaymakam ve Belediye Başkanı, kısa bir süre çayır biçerek köylünün işinin zorluğunu deneyerek gördüler.