ULTRASLANDAN BURUK KUTLAMA

Gemlik Ultraslan taraftar grubu üyeleri, Reyhanlı saldırısından dolayı iptal ettikleri kutlama sonrası, UEFA Kupasının yıl dönümünde İskele Meydanı Karşısında bulunan kupa anıtında bir araya gelerek kısa bir kutlama gerçekleştirdiler.

Kutlamaya Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, AKP Gemlik İlçe Başkanı Nejdet Yılmaz ve ultraslan taraftar derneği üyeleri katıldı. Kutlama öncesinde konuşan Gemlik ultraslan Dernek Başkanı Sezgin Mutlu ''Gemlik'te görülmemiş bir şampiyonluk kutlaması hazırlamıştık. Reyhanlı da yaşanan acı olay sonrası bunun kendi isteğimiz ile iptal ettik. Vatandaşlarımızı kaybettiğimiz dönemde eğlence yapmayı kendimize yakıştıramadık'' dedi.

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz'ın ''Türkiye'nin en köklü camialarından biri olan Galatasaray, Avrupa'da tüm milletimizin gururu olmuştur. Ankara ziyaretimde Galatasaray'ın ve Türk Futbolunun efsane ismi Hakan Şükür'ü Gemlik'e davet ettim. Geleceğine söz verdi fakat yoğun programından dolayı zaman belirtemedi. İstanbul'da oldukları bir gün Deniz Uçağımız ile kısa zamanda gelmesini sağlayabiliriz'' sözleri, taraftarlar tarafından coşkuyla karşılandı.

Gemlik Kaymakamı Cahit Işık ise ''Gemlik'in en güzel yerine yapılan anıtın yeniden elden geçmesi gerekiyordu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Aldığı kupalar ve başarıları ile gururumuz olan Galatasaray taraftarlarının Reyhanlı saldırısı sonrası duyarlılığı hepimizin takdirini kazanmıştır. Önümüzdeki yıllarda çeşitli başarılar ve şampiyonlukların ilçemize yakışan şekilde kutlanmasını temenni ediyoruz'' şeklinde konuştu.

Gemlik Ultraslan Taraftar Derneği üyeleri, kısa süre marş söyleyerek, Kaymakam Cahit Işık, Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz ve AKP İlçe Başkanı Nejdet Yılmaz'ın katılımıyla anıtın temsili açılışını yaparak, kutlamalarını sonlandırdılar.

Haber Kaynağı: Gemlik Haber Gazetesi,

,