UMURBEY CELAL BAYAR SAĞLIK MESLEK LİSESİNDE NEVRUZ BAYRAMI VE ATT PROGRAMI KUTLANDI.
 
6. Geleneksel 21 Mart Türk Dünyası ve Toplulukları Nevruz Şenliği Umurbey Celal Bayar Anadolu Lisesi bahçesinde kutlandı. 
Kutlamaya Kaymakamımız Sayın Gürbüz KARAKUŞ, Belediye Başkan Yardımcısı Vedat BÜYÜKGÖLCİGEZLİ, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmen ve Öğrenciler ile çok sayıda Gemlikli katıldı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardından, açılış konuşmasını Okul Müdürü Yunus Emre ÜNSAL yaptı.  Temsili Demir Dövme ve protokol üyelerinin yumurta kırma yarışının ardından, bir öğrenci tarafından Doğanın düğünü adlı şiir okundu.  Acil Tıp Teknisyenliği günü ile ilgili meslek dersi öğretmeni Gülcan Sevim TOPÇU konuşmasını yaptı. Bu yıl son mezun öğrencilerini verecek olan Acil tıp Teknisyenliği alanı öğrencileri, trafik kazası ve solunumu durmuş bir hastaya müdahale yöntemlerini anlatan bir gösteri yaptılar. Acil müdahalenin hayat kurtarmadaki önemine değindiler.  Ardından nevruz ile ilgili yarışmalar yapıldı. Öğrenciler; Halat Çekme, Çuval yarışı, Yumurta yarışı, Balon patlatma, bilek güreşi ve Yoğurttan para bulma yarışmalarını yaptılar. Kaymakamımız Sayın Gürbüz KARAKUŞ'un konuşmasını ardından, Kaymakamımız Nevruz ateşini yakması ile birlikte baharın gelişi coşkuyla kutlandı.