KAYMAKAMIMIZ VATANDAŞLARLA BULUŞMA TOPLANTISI DÜZENLEDİ
 
 
Gemlik’te bu yıl 7.si yapılan Hemşehri şenlikleri dolayısıyla Kaymakamımız Sayın Gürbüz KARAKUŞ vatandaşla buluşma toplantısı düzenledi. Yapılan toplantıya Daire Müdürleri, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları ve üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Kaymakamımız Sayın Gürbüz KARAKUŞ yaptığı konuşmasında; Sivil toplum kuruluşlarının sorunları iyi bilen kişiler olması nedeniyle, halkımızın sorunlarının belirlenmesi ve hızlı bir şekilde çözüme ulaşmasında etkin rollerinin olduğunu, Sivil Toplum Kuruluşlarının (dernekler) sorunları yerel yönetimler ve Kaymakamlığımıza iletmesi gerektiği ve gerekli yardımların bu şekilde yapılabileceğini, Derneklerimizin maddi sıkıntılarının aşılması konusunda ilçede projeler yapılabileceği, ayrıca Belediye Başkanlığınca Sivil Toplum Kuruluşlarına proje karşılığında maddi kaynaklar aktarılabileceğini, İlçemizin üreten ve dinamik insanlara ihtiyacı olduğunu, üretken fikirler sayesinde şehrimizin gelişeceği belirtti.
Günümüzün en büyük problemi olan uyuşturucu bağımlığı konusuna da değinen Kaymakamımız İlçede madde bağımlılığı ile mücadelenin ailede başladığını, mahalle muhtarlarının da madde bağımlılığı ile mücadele etmesi gerektiği, özellikle okulların ve başıboş gençlerin takip edilmesi gerektiğini, mücadele konusunda azimli davranılmasını, Sosyal etkinlikler ve spor aktiviteler ile gençlerin suç ve uyuşturucudan uzaklaşmasını sağlanabileceğini söyledi. Kaymakamımız konuşmasının devamında İlçemizin turizm açısından özellikle yaz aylarında nüfusun 3 katına ulaştığını, asayiş olayları konusunda alınan tedbirler doğrultusunda gözle görülür bir azalma olduğunu dile getirdi. Yazın nüfusun yoğun olduğu yerlere mobese kameraları yerleştirileceğini, bu şekilde asayiş olaylarını en aza indirmek için çalışmalar yapılacağını belirtti.
Kaymakamımız konuşmasın da böyle güzel bir şenliğin, kültürler arası birleşme, tanışma ve kaynaşma açısında önemli olduğunu Ülkemizin böyle örnek kaynaşmalara ihtiyacı olduğunu söyledi.  Dernek Başkanlarına, muhtarlara ve vatandaşlara katılımlarından dolayı tek tek teşekkür etti ve katılımcılara tek tek söz vererek istek, öneri ve şikayetlerini dinledi, çözüm önerileri tartışıldı. Şikayetler tek tek not edilerek çözüm yolları arandı.